ВМРО-ДПМНЕ: Колата наречена СДСМ е тргната низ удолница од која нема враќање

„СДСМ паѓа, тоа му е јасно и на Зоран Заев. СДСМ паѓа заради младите кои забрзано ја напуштаат државата и заминуваат во странство, да работат и живеат.

СДСМ паѓа заради сите неправди и сиромаштијата во која ги втурнаа граѓаните. СДСМ паѓа затоа што затвораат и малтретираат недолжни граѓани.

СДСМ паѓа затоа што ги изневери граѓаните. Зоран Заев е во калта. Колата наречена СДСМ е тргната низ удолница од која нема враќање.

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја формира следната влада за обнова на Македонија. ВМРО-ДПМНЕ гаранитира стандард и успеси за Македонија и нејзините граѓани.

Ќе има повисоки плати и сигурност за вработените. ВМРО-ДПМНЕ ќе овозможи подобро здравство, образование и наука.
Сплотени и со чиста мисла Македонија мора да се крене од пепелта.

Ќе ја обновиме Македонија. Ќе обновиме се иќе ја поставиме државата на здрави темели. Потребно е СДСМ и Зоран Заев да си заминат во историјата“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трипуновски: Власта наместо да ужива во климатизираните кабинети да работи на унапредување на аграрот

СДСМ: Главата на криминалниот октопод се вика Никола Груевски

Спојувањето на СЈО во ЈО е прифатливо за ВМРО-ДПМНЕ, но не и предлогот Русковска да го води обвинителството

(ВИДЕО) Арсовски: Луѓето вклучени во рекетот ги потпишуваат декларациите за гонење на криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев се синоним за криминал и корупција

СДСМ: Мицкоски побегна од лидерска, но од правдата нема бегање