ВМРО-ДПМНЕ ја обвинува Царовска дека не им помогнала на граѓаните да се справат со корона кризата

Од:

Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на вицепремиерката Мила Царовска.

„Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде да им помогне на граѓаните да се надмине ситуацијата. Сега кога СДСМ сакаат избори по секоја цена, Царовска реши да се прошета низ државата и да се „пофали“ дека инвестираат во енергетската мрежа.

Откако СДСМ се на власт нема никаква инвестиција во енергетиката и граѓаните тоа многу добро го знаат.

За Царовска се многу поважни личните бенефити отколку тоа како живеат граѓаните“, пишува во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Царовска: Донесовме мерки со кои го подобривме животниот стандард на младите

А1он

ВИДЕО: Со европски пари си правеле партиски собир, ВМРО-ДПМНЕ негира, но ќе докажеле после избори

ОК на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп поднесе кривична пријава против градиначалникот Јованоски

А1он

Мицкоски: Се обврзуваме за правна држава и ветинг за имотот на политичари

А1он

Николоски: Референдумска излезност на 15 јули за обнова на Македонија

А1он

Царовска и Шкријељ во Охрид: Пензиите се сигурни, исплатите се редовни

А1он