ВМРО-ДПМНЕ: Има за златни виљушки и чинии за Ковачевски, а за народот нема парно

Од:

Заевизмот го уништува стандардот на граѓаните. Додека народот нема парно, додека плаќа поскапа струја, додека едвај врзува крај со крај, владата набавува нов златен кујнски прибор за пиунот Ковачевски велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

– Ете до каде води оваа однароденост на власта и одлепеност од реалноста. Децата на елитата од транзицијата кои јадеа со златна лажичка цел живот, сега ги трошат парите на граѓаните за да купуваат позлатен кујнски прибор. Граѓаните даваат милиони за приватни ковид тестови затоа што нема државни, трошат пола плата за сметки а другата половина за поскапени производи во маркетите, ама затоа државата има 37 илјади евра за позлатени чинии, лажици, вилушки, ножеви и кристални чаши за пиунот Ковачевски. Заевизмот забега целосно штом троши 88 евра за позлатена чинија, а во исто време имаме стотици илјади луѓе кои живеат со помалку од две евра на ден. 600 илјади луѓе живеат во сиромаштија, а власта на пиунот Ковачевски троши 140 месечни плати на еден работник за да набави луксузен прибор, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Стоилковски: Нема притвор за производство на дрога затоа што е брат на шефот на кабинет на Ковачевски?

ВМРО-ДПМНЕ го поднесе предлогот за укинување на техничката влада

СДСМ ја замајува јавноста со Пецаков, наместо да каже дека Зечевиќ без заштита ширеше ковид за Водици во Охрид тврди ВМРО-ДПМНЕ

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски да се охрабри и да излезе на брзи избори без техничка влада

Борис Георгиевски до Димче Арсовски: Не е лесно да си портпарол во партија поврзана со многу криминални афери

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ дефокусира од фактот дека со нивната неспособност убија 8 илјади луѓе, порано беше Наќе крив, сега Пецак им е крив

Ана Ололовска