ВМРО-ДПМНЕ: Грешките на лекарите во Македонија ги покрива земјата и власта

Од:

„Грешките на лекарите во Македонија ги покрива земјата и власта. Луѓе умираат, но македонското здравство не открива причини, туку само констатира“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ковачевски го распадна здравството. Од еден министер кој бараше аплаузи, а ништо освен провизии за себе не правеше, до друг министер кој добил хациенда за коалиција.

Министерството за здравство на власта и служи само за тендери, а за пациентите никој не води грижа.

Одговорност за случајот со Јана и за сите останати нерасветлени ќе има. Уште првиот месец по смена на власта“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Нема промена на уставот под бугарски диктат – пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не го менува ставот

Панова: На граѓаните им е преку глава од криминалот, корупцијата и заробените институции од владата на СДС и ДУИ, бараат избори

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Љутков: Граѓаните во општина Петровец разочарани од централната власт

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки до Ахмети: Ако Ковачевски чека одобрување за да отиде на тет-а-тет средба со Мицкоски, дајте му го

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: ДУИ се зрели за во опозиција, но се плашат дали и како ќе преживеат после заминувањето од 20-годишната власт

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски не оди сам на лидерска средба зошто Ахмети не го пушта, а СДС нема доверба во него

Ана Ололовска