ВМРО-ДПМНЕ: Го повикуваме Спасовски да каже на кои светски мафијаши не им дал пасоши, така списокот е многу помал

Од:

„Оливер Спасовски очигледно добро знае на кои светски мафијашки и атентаторски имиња МВР со него на чело има издадено пасоши, како и веројатно кои биле на список на чекање за пасош“, реагира ВМРО-ДПМНЕ на демантот на МВР.

dobivaj vesti na viber

„Затоа, Оливер Спасовски редно е да соопшти и испрати список на сите имиња на светски мафијаши на коишто им е обезбедено пасош со македонско име, за да не ја доведуваат светската јавност во заблуда.

Воедно, во интерес на просторот и времето Спасовски може да објави и список на имиња на светски познати мафијаши и атентатори коишто немаат пасош од МВР, а којшто список веројатно е покус.

Срамно е за Македонија истиот министер којшто управувал со МВР додека звучни имиња од светското подземје доаѓале во полициска станица на организирано фотографирање и подготовка на оригинални македонски пасоши со вистински идентитет на македонски граѓани, се уште да е министер додека за секоја акција против организираниот криминал во светот да се посочува на Македонија, пасош од МВР на Спасовски и аферата „Мафија“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на демантот на МВР.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Судска пресуда за рушењето на „Космос“, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Пренџов: Власта пасивно го блокира Собранието

Стоилковски: Нема терапија за заболени од карцином, тендерот не е по мерка на ДУИ СДСМ?

(ИНТЕРВЈУ) Николоски: Бројката што ќе излезе на големиот митинг ќе биде доволна порака до власта

Ана Ололовска

Димитриеска-Кочоска: Она што пред неколку месеци можело да се купи за 1000 денари, сега требаат 2000

Ана Ололовска

Николоски: Владата да не ја игнорира опасноста, местото на Македонија е во ЕУ, а не во втора лига