ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

Од:

Филипче иако бил предупредуван за лошиот квалитет на материјалот од кој се правени модуларните болници, не реагирал ама затоа трчал по брзи пари.Неговото трчање по брзи пари чинеше 14 жртви, семејства завиени во црно велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

-14 лица загинаа во пожарот во модуларната болница во Тетово која изгоре за две минути.Филипче и Заев се заинтересирани само за бизнисот и провизиите, ама не и за тоа дали има соодветни услови за лечење на граѓаните. Па така бројката на починати од корона е скоро 6.500 лица.
Потребна е професионална и независна истрага за тоа што изгоре модуларната болница во Тетово. Тоа е може но само со оставки на Филипче и Заев. Затоа Филипче и Заев мора да заминат од функциите, се вели во соопштението од партијата.

Би можело да ве интересира

Стоилковски: Шилегов не мисли на Скопје, туку на јадење и пиење на буџетски трошок

Ана Ололовска

Митева: Кандидатот за градоначалник на СДСМ за Ново Село Звонко Ангелов вршел притисок и се заканувал на самохрана мајка

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Како градоначалник Шилегов доградил два ката дивоградба во Тафталиџе, купи хациенда во Маврово и две возила Ауди

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да си даде оставка од партијата и владата, три пати лаже дека ја сфатил пораката, за да може да продолжи да краде

Ана Ололовска

Филипче не ги разрешува директорите на тетовската болница во избори, иако Зибери и Цаца ги смени среде кампања

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Ковачки: Заев да си даде оставка и во партијата и во владата

Ана Ололовска