ВМРО ДПМНЕ: Евтин е театарот на Маричиќ и СДСМ која е во коалиција со криминалот

Од:

Од ВМРО ДПМНЕ преку соопштение ја коментираат одлуката на Апелација, Сашо Мијалков да биде пуштен од затворскиот притвор.

dobivaj vesti na viber

„Во услови кога државава е 111-то место на скалата за корупција и најкорумпирана во Европа, кога се прават списоци за помилување по партиска желба на власта и кога власта со истите свои инсталации во судството не реагира за ниту една афера и криминал, евтин е театарот којшто денес го изведува Маричиќ и СДСМ, партија која ја раководат корумпирани политичари и е во нераскинлива врска со криминалот“, велат од ВМРО ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ закажа протест за 18 јуни во Скопје

Кристијан Ландов

Мицевски: Уследува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во четири клучни области за граѓаните и разговор за предвремени избори

А1он

СДСМ: Фарса седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ со штетни одлуки нарачани од Никола Груевски

А1он

Николоски: Од 10 мај почнуваме со активна блокада на Собранието

Искра Манојлоска

ВМРО-ДПМНЕ: Бујар и Ахмети да се договорат дали ја праќале Теута Арифи предлог амбасадор или не и на колку места

А1он

(ВИДЕО) Костовски: Мицкоски освен неконструктивност не покажува ништо друго, изборите ќе бидат во 2024 година

А1он