ВМРО-ДПМНЕ: Демократскиот сојуз е во власта на СДСМ за да на грбот на народот ползуваат бенефиции

Од:

„Демократскиот сојуз е во власта на СДСМ за да на грбот на народот ползуваат бенефиции, додека сите плаќаат паркинзи тие ги злоупотребувале и дозволувале бесплатен паркинг за функционери. Директори, министри и разни функционери од власта предводена од СДСМ и ДУИ со години паркирале низ Скопје без за тоа да платат ниту еден денар“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„ДС молчи дали шефот на кабинет на Димитар Ковачевски, Мартин Попов, поранешниот директор на ЈП Водовод и канализација Душко Весковски, генералниот секретар на СДСМ Миле Зечевиќ, Златко Марин од Аеродром со години не плаќале паркинг?

Дали за сите овие функционери на СДСМ и ДУИ не важеле закони, а паркинг за нив плаќале скопјани?

Додека возилата на граѓаните добиваат блокада или се носат во депото на Градски паркинг со пајак служба, автомобилите на функционерите на СДСМ и ДУИ можело да бидат паркирани било каде.

ДС има уште време да признаат и да кажат се што правеле. Во спротивно ВМРО-ДПМНЕ ќе објави регистарски таблички и други податоци за возилата на функционерите кои можело да паркираат каде сакаат“, се наведува во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Судска пресуда за рушењето на „Космос“, ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Пренџов: Власта пасивно го блокира Собранието

Стоилковски: Нема терапија за заболени од карцином, тендерот не е по мерка на ДУИ СДСМ?

(ИНТЕРВЈУ) Николоски: Бројката што ќе излезе на големиот митинг ќе биде доволна порака до власта

Ана Ололовска

Димитриеска-Кочоска: Она што пред неколку месеци можело да се купи за 1000 денари, сега требаат 2000

Ана Ололовска

Николоски: Владата да не ја игнорира опасноста, местото на Македонија е во ЕУ, а не во втора лига