ВМРО-ДПМНЕ: Четири месеци Русковска обвинителството ги убедува граѓаните дека Боки на своја рака рекетирал

Од:

„Зоран Заев е главата на криминалниот октопод кој пустоши низ Македонија. Институциите се целосно притиснати и ставени во служба на криминалот на Заев и неговите соработници.

Најдобар доказ за тоа е постапувањето на Јавното обвинителство овие четири месеци откако Вилма Русковска ги има сите докази за рекетот на проектот на Заев и негов штитеник Боки Тредичи и разно разните Кики, Фрики и Шеки“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

„Зоран Заев, притиснат до ѕид од сите докази, преку неговиот мегафон Костадинов упорно се обидува да си ја ишне мувата од капата , со бесрамни лаги дека ВМРО го измислило Боки 13 и функционери на ВМРО го примале по кабинети, се фотографирале со него и му биле грб во рекетарските походи.

Уште потрагично е тоа што Јавното обвинителство влезе во неговиот филм и четири месеци се обидува да ги игнорира сите траги кои водат кон Заев. Четири месеци Русковска обвинителството ги убедува граѓаните дека Боки на своја рака и без поддршка од власта рекетирал.

Срамно и долно. Со вакво деградирање и девалвирање на институциите на системот, целосно се урива довербата на граѓаните во нив, а членството во ЕУ е недостижно“, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Спасовски повика на избори на 5 јули во деновите кога се достигнува пикот на заразата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николов: Комисијата за заразни болести работи под диктат на Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стојаноска: ЈО со своето неделување во 2018, му овозможило на Дончев да го стои истиот криминал и во 2019 година

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов ќе го поднови директорот на Дрисла со три џипа кога целата држава е во криза

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Неодговорноста на Заев и неговата лажна нормалност ја претвораат Македонија во балканска Ломбардија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Изнасилена нормалност кој ја нарача Заев завршува со капитулација

Ана Ололовска