ВИДЕО: Власта удри и по медиумите

Од:

Власта не сакаше медиумите да регистрираат што ќе се случува во собраниската сала. Затоа три пати се обидуваше да ги исфрли новинарите, снимателите и фоторепортерите од галеријата.

Во третиот обид со физичка сила, влечење и закани беа исфрлени сите претставници на медиумите од галеријата.

Би можело да ве интересира

Новинарите летале со Бајден во претседателскиот авион и краделе навлаки за перници, чинии…

Предраг Петровиќ

Собранието го донесе Законот за медиуми и други закони

Горан Наумовски

МЗШВ: Собранието го донесе новиот закон за вино, лозарите добиваат гарантирана откупна цена на винското грозје

Нов парламентарен состав до 28 мај

Катерина Ѓуровски

Последната седница на овој парламентарен состав ќе се одржи до крајот на месецов

Не е донесен Законот за игри на среќа, постапката заврши

Катерина Ѓуровски