ВИДЕО: Тешка сообраќајка на автопатот Тетово-Скопје, километарски гужви од Стража до Гостивар

Од:

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Тетово-Скопје, кај наплатната станица Желино, a едно лице е пренесено во болница.

Во несреќата учествувале мотоцикл „хонда“ со кумановски таблици и автомобил „фолцваген пасат“.

Со повреди во Клиничкиот центар-Скопје е пренесен возачот на мотоциклот.

Местото каде што се случи несреќата го обезбедува полицијата, која прави увид за да се утврдат причините.

Попладнево, на автопатот, но и на патот од Стража до Гостивар се створи километарски застој со возила кои се враќаат од туристичките центри како Охрид, Струга, Маврово.

Иако многумина ја прилагодуваа брзината на патот, сепак, имаше и такви кои не ги почитуваа прописите и на небезбеден начин ги претекнуваа возилата.

Би можело да ве интересира

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност, пукал кон стан на соседите

Ана Ололовска

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

Ана Ололовска