(ВИДЕО) Стојаноски: Дали Наумоски усвои иницијатива за нов ДУП за да прибави лична корист?

„Во иницијативата за изработка на нов Детален Урбанистички План во реонот на единствениот парк во општина Ѓорче Петров покрај висококатницата која ќе никне, градоначалникот Александар Наумоски предвидел и деловни објекти од кои еден таков објект ќе се најде на имот во негова сопственост“, рече Бојан Стојаноски, претседател на ОК Ѓорче Петров на ВМРО-ДПМНЕ.

„Го повикуваме Наумоски да одговори дали свесно за да прибави лична корист, ја усвои ова иницијатива за овој план со цел на неговиот имот да може да подигне деловен објект и од истиот да оствари лична материјална корист?

Ги повикуваме надлежните институции да отворат истрага и да проверат дали Наумоски како градоначалник влијаел на овој процес со цел лично богатење.

Повеќе од две години Александар Наумоски и локалната самоуправа предводена од СДСМ ја имаат киднапирано општината со цел стекнување на лична материјална корист, нема развојни урбанистички планови кои ги решаваат проблемите на граѓаните, нема проекти и мерки за подобрување на квалитетот на животот на Ѓорчепетровчани, ниту еден од ветените проекти не е реализиран, а сведоци сме на расипничкото трошење по кафеани, партиски вработувања, нови луксузни автомобили и покачување на сопствените плати.

Нашите сограѓани од Ѓорче Петров не заслужуваат ваква локална власт и затоа на наредните избори силно ќе го поразат Наумоски и СДСМ“, изјави Бојан Стојаноски, претседател на ОК Ѓорче Петров на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трипуновски: Власта наместо да ужива во климатизираните кабинети да работи на унапредување на аграрот

Спојувањето на СЈО во ЈО е прифатливо за ВМРО-ДПМНЕ, но не и предлогот Русковска да го води обвинителството

(ВИДЕО) Арсовски: Луѓето вклучени во рекетот ги потпишуваат декларациите за гонење на криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев се синоним за криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го претворија СЈО во партиска испостава која служи за собирање на рекет за лично богатење

(ВИДЕО) Ласовска: Која здравствена установа издала боледување на Јанева?

Ана Ололовска