ВИДЕО: Средба на министерката Шекеринска со војвотката Кејт Мидлтон

Од:

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во кралската Бакингамска Палата во Лондон разговараше со сопругата на принцот Вилијам, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

– Разговор за #MKinNATO во Buckingham Palace со војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. #NATOLondon, објави Шекеринска на Фејсбук, прикачувајќи и видео од разговорот.

Би можело да ве интересира

Шекеринска: Одбележувањето на последната ратификација од НАТО протоколот е лекција за успех

А1он

Шеќеринска: По речиси 30 години станавме 30 членка на НАТО

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Ременски: Медиумите навивачки известуваат за сопругот на Ременски, а не и за јатрвата на Шеќеринска

Искра Манојлоска

Шекеринска: Да не се шират лажни вести за мигрантската криза, на тој начин не се штити државата

Ана Ололовска

Шекеринска и Ѓурчиновски се сретнаа со командантот на Косовските безбедносни сили, Рама

Ана Ололовска

Шекеринска: Сто пати повторената лага на ВМРО-ДПМНЕ нема да стане вистина

Ана Ололовска