ВИДЕО: Средба на министерката Шекеринска со војвотката Кејт Мидлтон

Од:

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во кралската Бакингамска Палата во Лондон разговараше со сопругата на принцот Вилијам, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

– Разговор за #MKinNATO во Buckingham Palace со војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон. #NATOLondon, објави Шекеринска на Фејсбук, прикачувајќи и видео од разговорот.

Би можело да ве интересира

Ѓурчиновски-Вeчиарели: Соработката на армиите продолжува во сите полиња и во формат на сојузници

Ана Ололовска

Делегација на Вооружените сили на Италија во посета на земјава

Ана Ололовска

Министерката Шекеринска на Минхенската безбедносна конференција

Ана Ололовска

Шекеринска: Следниот месец мисијата на Северна Македонија се сели во седиштето на НАТО

Драган Поповски

Средба Шекеринска – Парли: Соработка со засилен интензитет

Ана Ололовска

Потпишан нов Договор за соработка во одбраната со Обединетото Кралство

Ана Ололовска