ВИДЕО: Со турски знамиња покриен џипот на Латас

Од:

Откако пристигнаа пред седиштето на телевизија Сител, граѓаните од турска националност револтирани од речникот на Драган Павловиќ Латас, кој вчера во интервјуто со лидерот на СДСМ рече „лажеш како Турчин“, покрија џип со турски знамиња, за кој кажаа дека е на Латас.

dobivaj vesti na viber

Тие побараа оставка од Латас и неколку пати го повикуваа да излезе пред редакцијата на телевизијата, а од таму излезе само камерман на телевизијата кој од скалите го снимаше протестот. Тие најавија и тужба против Латас, а говор пред телевизијата држеше и претседателот на Движењето за национално единство на Турците, Ердоган Сарач.

Латас во последните вести синоќа се извини на Турците и рече дека се работи за негов гаф.

Александар Тодески

Би можело да ве интересира

Демократската Партија на Турците не ги прифаќа резултатите од Пописот

А1он

23 турски државјани пристигнале со чамец на грчкиот остров Хиос, наводно бараат азил

Жарко Настоски

Апелација ја укина ослободителната пресуда за Латас

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Одложено судењето на Латас за „Тотал“

Виктор Јованов

Судот му се налути на Јовески оти ја искритикува судијката што го ослободи Латас

Васко Маглешов

(ВИДЕО) Joвески: На судии како оние кои го ослободија Латас, не им е местото во правосудството

Васко Маглешов