ВИДЕО: Со клоци удираше девојка сред Куманово, па беше натепан со боксови и бараше помош

Од:

Млад дечко со шутирање, крвнички натепа девојка во Куманово. Снимките од настанот кој се случил во градот се објавени на социјалните мрежи. На нив се гледа како дечкото се враќа и силно го удира девојчето, а потоа го турка и не ѝ дозволува да си отиде. Снимката трае 23 секунди, а потоа е објавено и уште едно видео.

Од второто видео се гледа како друго машко лице го натепува дечкото кој ја малтретираше девојката. На снимката се гледа како тој трипати удира по насилникот со тупаница, а тој извикува за помош.

Полицијата соопшти дека СВР Куманово презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот. За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички ја нападнал девојката.

Околу случајот ќе биде извршен разговор и со други лица и по негово документирање, ќе следува соодветен поднесок, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Продавач на пазар од Велешта со нож нападнал 72-годишен стружанец

Жарко Настоски

Тепачка во кумановскиот затвор, чувар избоден со нож

Катерина Павлова-Николовска

Брат-близнак ги тепал сестрата и мајката во Карпош, им се заканувал со нож

Жарко Настоски

Битолчанец натепал сограѓанка во кафуле на Широк Сокак, ѝ ја одзел чантата и телефонот

Жарко Настоски

(ВИДЕО) Заев: На кумановчани им го враќаме во полн сјај спортскиот комплекс „Соколана“

Ана Ололовска

Заев не одговори прецизно: Ќе „трча“ ли Димитриевски пак за градоначалник на Куманово?

Жарко Настоски