ВИДЕО: Со ѕвоната од кравите на Субрата Рој се будеше Зврлески

Од:

Со звук на ѕвона и со извици пред јавното обвинителство, се будеше совеста на јавниот обвинител Марко Зврлески. Граѓани организирани од Стојанче Ангелов бараа негова оставка и со звук на ѕвоната се обидува да ја разбудат неговата совест и да си замине од функцијата.

-Не знам што прави овој човек се уште во обвинителството. Нека ја напушти функцијата, има чесни обвинители кои можат да го заменат. Со ѕвона кои останаа од кравите на Субрата Рој ќе го будиме Зврлески, ги најдовме на едно место оставени од кравите на Субрата Рој. Со овие ѕвона ќе се обидеме да ја разбудиме совеста на Зврлески, бидејќи велат дека тој имал совест, ама му била заспана, рече Ангелов.

Протестите ќе продолжат секој ден на пладне, а ќе се зголемува времето на блокада на обвинителството, се додека Зврлески не поднесе оставка.

Би можело да ве интересира

Сопругата на Булент Ибрахим, починат од сепса по операција на хемороидите: Обвинителката ми се извини што осум месеци во фиока го чувале предметот

Маја Илиевска-Пачемска

ОЈО Кавадарци: Поради продажба на алкохол на малолетник, обвинение против едно физичко и правно лице

А1он

Обвинителството бара притвор за сопственикот на фирмата каде беше најден кокаинот

Обвинителството ќе ги провери наводите на министерот Чулев

Ана Ололовска

Спасовски набавил 3000 пара неквалитетни чизми за полицајците, Чулев со нов поднесок до Обвинителството

Маја Илиевска-Пачемска

Најмалку 10 лица ќе одговараат за криминалот од над 4,5 милиони евра во ФФМ

Leave a Comment

8 + 5 =