ВИДЕО: Со ѕвоната од кравите на Субрата Рој се будеше Зврлески

Од:

Со звук на ѕвона и со извици пред јавното обвинителство, се будеше совеста на јавниот обвинител Марко Зврлески. Граѓани организирани од Стојанче Ангелов бараа негова оставка и со звук на ѕвоната се обидува да ја разбудат неговата совест и да си замине од функцијата.

-Не знам што прави овој човек се уште во обвинителството. Нека ја напушти функцијата, има чесни обвинители кои можат да го заменат. Со ѕвона кои останаа од кравите на Субрата Рој ќе го будиме Зврлески, ги најдовме на едно место оставени од кравите на Субрата Рој. Со овие ѕвона ќе се обидеме да ја разбудиме совеста на Зврлески, бидејќи велат дека тој имал совест, ама му била заспана, рече Ангелов.

Протестите ќе продолжат секој ден на пладне, а ќе се зголемува времето на блокада на обвинителството, се додека Зврлески не поднесе оставка.

Би можело да ве интересира

Притвор за докторка од Куманово која побарала пари за да изврши операција

Ана Ололовска

Судот определи мерка притвор за обвинетиот во случајот со измамата при купопродажба на станови

А1он

ОЈО поднесе обвинение против 34-годишен скопјанец за недозволено поседување автоматска пушка и муниција

Ана Ололовска

Обвинителство: Меѓу 14-те настрадани во пожарот се и сопруга на пациент и ќерка на пациентка

Мери Јордановска

Обвинителен акт за незаконски спроведувани јавни набавки во општина Битола во период од 2014 до 2017 година​

Ана Ололовска

ОЈО: Истрага против три лица за илегална продажба на марихуана и кокаин во Скопје

Ана Ололовска

Leave a Comment

7 + fifteen =