ВИДЕО: Снимена експлозијата во модуларната болница во Тетово

Од:

Снимен е моментот кога се случи експлозијата во модуларната болница во Тетово, по која за многу кратко време во силен оган изгоре целиот објект.

Во трагедијата што се случи во Тетово, најмалку десет пациенти го загубија животот, а многу се повредени.

Би можело да ве интересира

ВМРО ДПМНЕ: Власта се плаши од вистината, пратениците од СДСМ и ДУИ го одбија предлогот да се расправа за градбата на модуларните болници

А1он

Осумдневен притвор за пет лица кои учествуваа на протестите во Мала Речица

Мери Јордановска

Приведени уште две лица од вчерашниот протест во Мала Речица

Мери Јордановска

Обвинителството ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово, власта тврди дека не се меша во истрагата

Митрески: ВМРО-ДПМНЕ се однесува нехумано, ја злоупотребува колективната тага за ситни политички поени

А1он

По напуштањето на собраниската сала од опозициските пратеници, Џафери ја прекина седницата

А1он