ВИДЕО: Скопјанец го бркаа со сатар низ Лептокарија бидејќи се пожалил на високата сметка

Од:

Маж и жена кои работеле во угостителски објект со сатар бркале гостин низ Лептокарија, бидејќи се пожалил дека сумата на сметката е повисока од реалната. На снимката која е објавена на социјалните мрежи се гледа како мажот го брка непознатиот човек со нож, а жената трча по нив. Потоа, жената го удира човекот со корпа за отпадоци.

Случајот е пријавен во МВР, утрово пред 12 часот од случајни минувачи. Полицијата е на терен и работи на расчистување на случајот, по што, ќе бидат познати повеќе детали.

Би можело да ве интересира

Приведени две лица од Дебар кај кои се пронајдени 20-тина килограми марихуана

Кривична пријава за тетовец осомничен за девет тешки кражби

Татјана Ташкова

Нападнат претседател на месната заедница Шупли Камен и водостопански инспектор

Татјана Ташкова

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Поднесена кривична против двајца кичевци за „незаконско влијаење врз сведоци“

Полициски службеници со предупредувачки куршуми се обиделе да сопрат возач

Татјана Ташкова