(ВИДЕО) Шехтански: Спремни сме на сценарио СДСМ да не учествува на избори

Од:

Претседателот на окружниот комитет на ВМРО ДПМНЕ од Делчево, Дарко Шехтански беше гостин во вестите на Д1 Телевизија.

dobivaj vesti na viber

Тој за време на интервјуто рече дека протестите на СДСМ во Делчево се во ред се додека се мирни.

Исто така рече дека ако зависи од него ВМРО-ДПМНЕ ќе излезе на парламентарни избори и без учество на СДСМ во нив.

Тој кажа дека ВМРО-ДПМНЕ е спремен на такво сценарио во кое СДСМ ќе отсуствува од изборниот процес.

Би можело да ве интересира

Службеници во Владата како новинари, на државен трошок престојувале во Софија тврди ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Муцунски: Владата води попустлива политика во преговорите со Бугарија

Ана Ололовска

Арсовски: Покачувањето на просечната плата е вештачко

Ана Ололовска

Арсовски: Капиталните расходи двојно помали, инфлацијата двоцифрена, по ребалансот кризата ќе биде продлабочена

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ковачки: СДСМ молчи за јавниот срам пред стратешките партнери за средбата на Џафери со чеченски политичари блиски до Путин

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле на средбите на Талат Џафери и лица од Чеченија кои претставуваат ризик за безбедноста на Македонија и западниот свет

Ана Ололовска

2 comments

kumanovac 15/01/2013 - 17:49 at 17:49

Е јадно ли е дпмне со вакви лигави кадри па и председстели на општини.Ова е доказ дека дрпмне нема способни кадри.

Reply
eva 16/01/2013 - 00:11 at 00:11

Vie ne samo sto ste spremni SDSM da ne izleze na izbori tuku MOLITE BOGA da ne izlezat oti samo taka ke pobedite!!!

Reply

Leave a Comment

one + two =