ВИДЕО: Се запали дел од фабрика за канабис во село Дебриште

Од:

Градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев сподели видео од пожарот кој го зафатил магацинскиот дел од фабриката за канабис во село Дебриште на својот официјален профил на Фејсбук. Пожарот е ставен под контрола, а над 25 пожарникари интервенирале со повеќе од десет возила.

„ТППЕ Кавадарци и Неготино, ЈП Комуналец Кавадарци и ЕуроНикел, со повеќе од 10 возила и над 25 пожарникари брзо интервенираа во гаснењето на пожарот, кој го зафати магацинскиот дел од фабриката за канабис во село Дебриште.

Благодарение на брзата интервенција на службите, пожарот е под контрола и е спасен поголемиот дел од објектот“, објави градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Загина жена, а најмалку 17 лица се повредени во пожар во зграда во Рим

Горан Наумовски

Во пожар целосно изгоре семејна куќа во Кочани

(ВИДЕО) Kавадаречки ученици туркаа автобус на екскурзија во Франција, Јанчев: Надлежните да проверуваат лиценци

Ана Ололовска

Апелација ја потврди пресудата од 20 години затвор за кавадарчанецот Хамза Сафет за убиство

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Ангелов: Постои опасност да паѓаат бетонски парчиња, мостот кај „Ист Гејт“ ќе биде затворен додека не се санира

Орце Костов

(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Горан Наумовски