ВИДЕО: Протест пред Владата против францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија

Од:

Граѓани протестираат пред Владата против францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија. Повикот за протестот беше најавен на социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Во меѓувреме, премиерот Димитар Ковачевски објави на Фејсбук дека Владата формално нема добиено предлог кој е усогласен на ниво на сите 27 земји членки.

Присутните на протестот вејат знамиња со сонцето од Кутлеш.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Протестите продолжија, полициски сили кај Скендер Бег

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Народот масовно вели „не“ за бугаризација, вечерва во 19 часот на протест

(ВИДЕО) Лефков: Владата е спремна да прифати предлог кој носи бесконечно преговарање

Горан Наумовски

Осуммина осомничени за учество во толпа пред Собранието

Горан Наумовски

„Доста е, не се согласувам да се носат срамни одлуки “ – Александра Теменугова од ИКС повика на протест во 19 часот пред Влада

Орце Костов

Здравствените работници протестираа низ Франција

А1он