ВИДЕО: Пожар во зградата на „Технометал“ во Скопје

Од:

Гори приземниот дел од зградата на „Технометал“ што се наоѓа во центарот на Скопје, на улица Македонија.

Пожарникарите се на терен и интервенираат за гаснење на пожарот.

Би можело да ве интересира

Се запали автомобил спроти Владата, во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Велешанец изгоре во пожар во сопствената куќа

Изгоре ресторан во центарот на Скопје

Катерина Павлова-Николовска

Пожар покрај магистралниот пат Кочани-Виница

ВИДЕО: Се запали дел од фабрика за канабис во село Дебриште

Катерина Павлова-Николовска

Жена загина во пожар во кочанско Оризари