ВИДЕО: Пожар на скопско Кале

Од:

Вечерва околу 21.30 часот пожар изби под тврдината Кале, кратко по големиот огномет кој традиционално на Денот на независноста, 4. јули го организира Американската амбасада во Скопје. Пожарот изби веднаш под тврдината.

dobivaj vesti na viber

Две екипи на противпожарната бригада беа испратени на терен и пожарот беше изгаснат.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: 17 лица загинаа во пожар во кинески ресторан

А1он

Се запали автомобил паркиран во гаража во Скопје

А1он

(ВИДЕО) Се запали Кинескиот телеком, кула висока 720 метри: Луѓе бегаат додека запалените остатоци паѓаат околу нив

А1он

Повеќе од илјада евакуирани поради пожар во Франција

(ВИДЕО) Пожар во фабрика за растворувачи во Милано, шестмина повредени

Притвор за маж од Кичево кој поттикнал познаник да запали викендица