(ВИДЕО) Поради пожар под мостот „Беласица“, сообраќајот пренасочен по другите улици

Од:

Пожар синоќа го зафати мостот „Беласица“ кој е во близина на трговскиот центар „Ист Гејт“.

Пожарот е изгаснат. Мостот е затворен за сообраќај од безбедносни причини, а полицијата ги пренасочува возилата.

Би можело да ве интересира

Уапсен маж од радовишко, предизвикал пожар кај „Раклишки чаири“

(ВИДЕО) Гори зградата на позната нафтена компанија во Судан

Горан Наумовски

Пожар во Аланија, превентивно се евакуира населението

(ВИДЕО) Во Истанбул: Пожар го зафати покривот на Капали чаршија

Бројот на загинати во шумските пожари на Хаваите се намали на 97

Пожар избувна во ОХИС, гори оџак и дрвна маса

Орце Костов