ВИДЕО: Пендаровски даруваше крв на хуманитарен настан во американската амбасада во Скопје

Од:

Претседателот Стево Пендаровски, заедно со синот Огнен, денеска даруваше крв на хуманитарен настан организиран од Амбасадата на Соединетите Американски Држави.

Хуманитарниот настан за дарување крв и донирање храна, организиран во соработка со Црвениот Крст и Институтот за трансфузиологија, годинава се одржува по 15-ти пат во сеќавање на трагичните настани од 11 септември 2001 година.

Би можело да ве интересира

Пендаровски нема да се кандидира за втор претседателки мандат

Пендаровски: Апелите не допираат до политичките субјекти кои на сите трагедии им даваат етничка конотација, потребно е дејствување на правната држава

Катерина Ѓуровски

Пендаровски: Јасно е дека на декемврискиот Самит нема да има позитивна одлука за нас

Пендаровски: Судовите добро да ја проучат пресудата од Стразбур за Јанакиески, потребни се реформи

Александар Тодески

ВИДЕО: Пендаровски се сретна со фон дер Лајен, разговарале за реформите и за уставните измени

Срамота е што не Ве информирале за секс скандалот во АРМ – Ковачки му пиша на Пендаровски

Катерина Ѓуровски