ВИДЕО: Патници во ЈСП се закануваат со убиства, бидејќи им кажале да стават маски

Од:

Со закани и навреди одговориле двајца скопјани откако постара жена им посочила да стават маски на лицата додека се превезуваат со автобусот на ЈСП. Од видеото се гледа и слуша како двете лица тропаат по држачите на автобусот, се дерат по патниците и шоферот.

За случајот е запознаено и Министерството за внатрешни работи од каде валат дека се работи на негово расчистување.

„Ќе те носам, во киселина ќе те турам… не знаеш со кого имаш работа. Не знаете со кого имате работа…“, и се обраќа еден од патниците кои се закануваат на жената.

Другиот бара од шоферот да го запре автобусот, а откако добива одговор дека нема тука автобуска постојка, тој одговара: „Ако нема, јас ти кажувам“.

Според описот на видеото, тие упатиле и закани дека ќе им ги сечат главите на патниците кои реагирале на нивното неносење на маски.

 

Би можело да ве интересира

Кривични пријави насилниците кои тероризираа во автобус на ЈСП

ВИДЕО: Кривична за двајцата насилници кои во автобус на ЈСП се закануваа дека ќе ги стават во киселина останатите патници

Маја Илиевска-Пачемска

Нема повредени патници во автобусот на ЈСП, по сударот со два автомобили

Ландов

Приведен еден од насилниците кој во автобус се закануваше на жена која му кажа да стави маска

Ландов

МВР ги бара двајцата што им се закануваа на патници во автобус на ЈСП

Жарко Настоски

Јавниот превоз во Скопје по неделен возен ред за божиќните празници

Ана Ололовска