ВИДЕО: Оставка, Зврлески!

Од:

„Оставка Оставка“, „Лопови лопови“ ечеше пред Јавното обвинителство во Скопје. Граѓаните кои беа на протест пред МРТ, повторно дојдоа до зградата на обвинителството да му порачаат на јавниот обвинител Марко Зврлески да си даде оставка и дека нема легитимитет да остане на таа позиција.

Од него во неколку наврати беше побарано да се изјасни дали на МРТ и забранил да ги емитува снимките од опозицијата како што тврди уредничкиот тим на јавниот сервис, но досега тој не кажал ништо. Зврлески беше спомнат и во првите снимки кои ги емитува опозицијата за кого беше посочен дека ги извршува наредбите на власта.

Би можело да ве интересира

Обвинителство: Нема постапка против Мицкоски за „Теретана“, на снимките не го забележавме лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Обвинителството поднесе жалба, бара затвор за возачот што ја предизвика сообраќајката кај „Млечен ресторан“

Ана Ололовска

Смаиловиќ: Апасиев ме нарече муџахединка, а јас ги бришев коментарите што го навредуваат

А1он

Обвинителството и полицијата ги претресуваат фирмите со портали на кои се рекламираше ВМРО-ДПМНЕ

(ВИДЕО) Апасиев: Добивам закани за моето семејство

Искра Манојлоска

Обвинителството ќе поднесе жалба по условната казна за сообраќајката кај Млечен

Ана Ололовска

1 comment

aleks 04/04/2015 - 17:43 at 17:43

Tolku nenapisan tekst za govor kolku izgovori Angelov, Grujo ne bi mozel da go izgovori bez citanje.

Reply

Leave a Comment

3 × two =