ВИДЕО: Огромен пожар кај границата во Гевгелија, во близина на бензинска и хотел

Од:

Три часа гори борова шума близу граничниот премин Богорица, зад хотелот „Фламинго“. Во близина има и бензинска пумпа на „Окта“, за која засега нема опасност да биде зафатена, но постојано се контролира и превенира. Пожарот се шири кон границата, а за тоа се известени и грчките пожарникарски служби.

Поради ветерот, пожарот зафаќа поголем дел од шумата. Според неофицијални информации, до овој момент нема опасност пожарот да се доближи до објектите во непосредна близина. Засега, не е загрозен ниту сообраќајот кон и од граничниот премин, кој се одвива без прикини.

На терен делува противпожарната бригада, со повеќе возила и пожарникари. Непозната е причината како избил пожарот.

Би можело да ве интересира

Пожар во изборниот штаб на ДУИ во Кичево

Целосно изгоре куќа во Волково, нема повредени

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Пронајден хероин во Гевгелија, приведени пет лица

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он