ВИДЕО: Објавени снимки од апсењето на ексдиректорот на СОЗР, Васе Доневски

Од:

Финансиската полиција ги објави снимките од апсењето на ексдиректорот на СОЗР, Васе Доневски кој е осомничен за нелегални договори со помеѓу СОЗР и Секјуриком за чистење и одржување на државните институции при што Доневски противправно се стеканл со добивка од 660 милиони денари.

dobivaj vesti na viber

Финансиската полиција изврши претрес на неколку локации каде најдени се документи што не биле доставени до финансиската полиција а требало да бидат и одземени се неколку електронски уреди, неколку усб-портови и еден автомобил каде што е пронајдена финансиска документација.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Обвинителството над две години истражува за сметководителката која со допишување нули извлекувала пари од ФФМ

Аднан Џаферовски можен нов директор на Финансиска полиција: Немам разговарано за таа работа, би ја прифатил функцијата

Кристијан Ландов

Финансиската полиција поднесе кривична пријава против обвинителите кои беа дел од претресот минатиот месец

Катерина Павлова-Николовска

Финансиска полиција го враќа ударот: Поднесена претставка до Јовески против Русковска, претресот бил неоснован

Маја Илиевска-Пачемска

Тивка војна меѓу Обвинителството и финансиската полиција: Русковска ја претресла архивската книга на Управата

Маја Илиевска-Пачемска

Обвинителството прави претреси во Финансиската полиција, директорот Муареми со исклучени телефони

Кристијан Ландов