ВИДЕО: Обезбедувањето на СГС ја избрка Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ од Клиниката за гинекологија

Од:

Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ денеска држеше прес-конференција пред Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје, но пред да ја одржи прес-конференцијата во дворот на клиниката таа беше избркана од обезбедувањето на Клиниката компанијата СГС.

Обезбедувањето од СГС која што ја обезбедува Клиниката ги избркало надвор Андоновска и претставниците на медиумите со објаснување изјавата таа да ја дава надвор од оградата на Клиниката.

Би можело да ве интересира

ГАК: Ниту едно од критичните новороденчиња во инкубатор не беше доведено во животнозагрозувачка состојба откако вчера имаше прекин на струја

Ана Ололовска

ВИДЕО: Предвреме родените бебиња – најголеми борци, стапката на смртност намалена на 12 проценти

Ана Ололовска

ГАК ќе го одбележи 17 Ноември – Светскиот ден на предвреме родените деца, годишно во државата се раѓаат 600 предвремено родени бебиња

Ана Ололовска

Разрешениот Беља е правосилно осуден на условна казна затвор од 1,5 година за поседување муниција

Васко Маглешов

Министерот Филипче го разреши економскиот директор на ГАК Ваљон Бела

Предраг Петровиќ

ГАК: Морбилите поврзани со повисока стапка на абортуси, предвремени породувања и зголемена смртност на плодот

Ана Ололовска