(ВИДЕО) Николоски: Власта уште еднаш докажа дека е во договор со криминалците во државата

Од:

Во Македонија владеењето на правото е на најниско ниво, имаме криминална банда на власт која што е во коалиција со одредени поранешни структури и гледаме дека ни приредија еден вистински циркус во изминатите денови вели потпреседателот на ВМРО-ДПМЕН, александар Николоски коментирајќи ги случувањата со Сашо Мијалков.

„Циркус во кој што видовме дека нема п од правна држава и дека нема воопшто владеење на правото туку дека има едни мафијашки карталски договори во кои што договори треба да се избегне системот на владеење на правото, па прво заеднички се договорија бегалецот од правдата да избега за после тоа да ги испреговараат неговите услови и да го вратат назад за да одглумат пред јавноста дека успеале да го вратат назад, а во суштина реагираа на она што се вика притисок од јавност и од опозицијата. Но, видовме повторно дека се работи за политички договор од причина што ниедна правна процедура не беше испочитувана од примање на решение до тоа дека видовме дека отиде дома, а не онаму каде што заслужуваат оние кои што се бегалци од правдата“ – рече Николоски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ѓорѓиев: Нацртани 4.108 срциња во спомен на оние чии срца престанаа да чукаат чекајќи го Филипче

Ана Ололовска

Николоски: Луј Волина осуден во Шпанија за трговија со дрога, добил македонски пасош од МВР на Спасовски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Милошоски: Седат Пекер во Скопје имал полициско обезбедување

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Мрзливиот Шилегов во изборна година вработува нови 175 административци во ЈСП кое едвај преживува и со градските субвенции

Ана Ололовска

Милошоски: Поради аферата „Мафија“, се ризикува безвизниот режим да биде ограничен, или да биде суспендиран

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозно е што Заев вели дека е легитимно неговите коалициони партнери да имаат средба со мафијаши

Ана Ололовска