ВИДЕО: Нападнати активисти на отпорот во Штип

Од:

„Очигледно е дека вестите на Слободна Македонија се трн во окото на режимот. Денеска додека со моите сограѓани делевме бесплатни примероци од весникот „Слободна Македонија“ ние активистите на отпорот бевме нападнати од страна на режимските послушници“, вели еден од активистите.

Би можело да ве интересира

Националната гарда ќе и помага на полицијата на протестот во Вашингтон

А1он

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

А1он

Приведени двајца дилери во Штип

А1он

Штипскиот регион еден од најатрактивните за инвестиции

А1он

Филтер станицата во Штип, спој на словенечка технологија и јапонска иновативност

А1он

Косовските социјалдемократи протестираа против затворањето на градинките

А1он

2 comments

riki 23/01/2013 - 18:23 at 18:23

od strana na vlasta se organizira hajka protiv aktivistite na otpor.seto toa mi nalicuva na 30’vo germanija.znaci za nekakva demokratija nema potreba VEKE da se zboruva.ovaa e nadvor od site civilizirani standardi.ne gledam kraj na ova agonija da makedonecot na samiot sebe diga raka..

Reply
Сергеј 23/01/2013 - 19:30 at 19:30

Ова се’ уште не е ништо, режимот допрва ќе тепа. Ама се’ помалку се тие што му се плашат. ( http://otpor.net.tf )

Reply

Leave a Comment

six + 14 =