ВИДЕО: Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ за потврда на кандидатурата на Силјановска

Од:

ВМРО-ДПМНЕ денеска одржува конвенција за кандидатурата за претседател на Гордана Силјановска-Давкова.

Пред официјалниот дел на конвецнијата, партијата одржа две трибини.

Потоа ќе следува гласањето и бораќањето на кандидатката Силјановкса и претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Би можело да ве интересира

Силјановска Давкова: Си ја приватизираа државата, си слават родендени во Владата

Димитриевски од Битола: Политичарот не смее да биде над граѓанинот

Ванковска од Битола: Ние припаѓаме на Европа, но не и на Европската унија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Пендаровски: Мицкоски планираше каде ќе слави, а сега го фати паника и бара помош

Катерина Ѓуровски

Османи: Големиот Eвропски фронт ќе биде моќен штит за растечкиот национализам и ќе стане мост кон Брисел

Пендаровски: Многу е важно уште на 24ти да им покажеме дека има граѓани кои ја сакаат Европска Македонија

Катерина Ѓуровски