ВИДЕО: Караванот на отпорот помина во Штип

Од:

Вечерва во Штип се одржа протест со автомобили кој заврши со граѓански парламент во населбата Железничка.

Граѓаните во десетици автомобили по штипските улици со свирежи покажаа дека се спротиставуваат на власта на Никола Груевски и побараа негово заминување, предвремени парламентарни избори и враќање на демократијата во институциите.

Би можело да ве интересира

Амбасадорот на Италија Андреа Силвестри во посета на Штип

А1он

Фатен разбојникот кој крадеше златен накит на штипјанки

А1он

Приведен разбојник од Штип

Ана Ололовска

Приведени двајца дилери во Штип

А1он

Штипскиот регион еден од најатрактивните за инвестиции

А1он

Филтер станицата во Штип, спој на словенечка технологија и јапонска иновативност

А1он

Leave a Comment

15 − 4 =