(ВИДЕО) Каевски: Нема нови договори и нови обврски, С. Македонија ги започна преговорите со ЕУ

Од:

Денеска видовме и една слична прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ којшто повторно се обидуваат пеку лаги , дезинформации, измислици да го нарушат процесот, да створат недоверба кај граѓаните за процесот со ЕУ, одговори, портпаролот и пратеник на СДСМ, Дарко Каевски на новинарско прашање.

dobivaj vesti na viber

– Јасно кажавме и повторно ќе потенцираме дека нема никакви нови договори, никакви нови документи, никакви нови обврски за нашата држава надвор од протоколот.

Република Северна Македонија ги започна преговорите со ЕУ и секако следи процесот со ЕУ и сите придобивки којшто произлегуваат од него, додаде Каевски.

Би можело да ве интересира

Каевски: Институциите да ја испитаат улогата на Мицкоски во спорниот тендер

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија, затоа Мицкоски молчи за тендерот од 136 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Ковачевски со Бајден, Мицкоски со Апасиев, тоа е разликата

Ана Ололовска

СДСМ: Улогата на шпицниот градоначалник Мицкоски во тендерот од 136 милиони евра да се утврди институционално

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митрески: Со злоупотреби, ВМРО-ДПМНЕ ја одолговлекува работата на комисиите во Собранието на штета на граѓаните

Ана Ололовска

Каевски: За расколот и кавгите за медот, ВМРО-ДПМНЕ да ги бараат проблемите кај себе

Ана Ололовска