(ВИДЕО) Груевски: Не планирам да дадам оставка

Од:

По лидерската средба, во изјавата за медиуми лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер, Никола Груевски, рече дека се договориле да нема насилни протести.

dobivaj vesti na viber

Одговарајќи на новинарко прашање дали по сите снимки планира да даде оставка, Груевски беше дециден дека не планира да даде оставка и не може да прогнозоира дали средбата која ќе продолжи в понеделник ќе биде успешна.

Груевски, не сакаше да продолжи да одговара на новинарските прашања и си замина.

Би можело да ве интересира

Кузеска: Насилството го покажа вистинското лице на анти европската коалицијата ВМРО ДПМНЕ – Левица

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски и СДСМ со тоа што го прифатија предлогот одбраа да бидат против народот – Ултиматум, НЕ БЛАГОДАРАМ

ВМРО-ДПМНЕ: Јазикот не е гарантиран, власта на Ковачевски прифаќа Бугарија да ни ги пишува учебниците

Ковачки: Власта со предлогот и овозможува на Бугарија целосен диктат, или асимилација или континуирано вето во процесот на преговори

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Народот кажа масовно и гласно „не“ на ултиматуми, денес повторно протест во 19 пред Влада

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски јавно призна дека е против ЕУ

Ана Ололовска