(ВИДЕО) Груби: Очекувам брзо формирање на Влада

Од:

Пратеникот од ДУИ, Артан Груби изјави дека очекува брзо формирање на новата Влада. Во врска со шпекулациите дека екс претседателот на Собранието, Трајко Вељаноски не го предава печатот, Груби изјави дека всушност печатот не стои кај претседателот туку кај службата и дека се е во ред.

Тој исто така информираше дека испратено е писмо до ЈП „Службен весник“ за објава на одлуката за избор на нов претседател на Собранието и дека се очекува објава што е можно поскоро.

Би можело да ве интересира

ЕУ за А1он: Измените на Законот за игри на среќа не упатуваат ниту на ограниченото европското законодавство

Александар Тодески

Владата бара решение за оние кои платиле за нови возачки и сообраќајни

А1он

АА: Демири и Бајрами за министри за здравство и информатичко општество и администрација

Горан Наумовски

Нова Алтернатива: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ од Џафери направија човек за секоја функција во државата

А1он

Џафери: Министрите од опозицијата не се сликаа, но во владата ќе мора да работат

А1он

Груби: Маричиќ ќе биде прв заменик на премиерот на Владата