ВИДЕО: Гори шумата над Лескоец кај Охрид, пожарот се гледа и од градот

Од:

Голем пожар денеска изби кај охридското село Лескоец, а огнот се проширил во шумата над селото.

Пожарот изби околу пладне, кога можеше да се забележи само чад, а подоцна и оган, кој вечерва е видлив и од Охрид.

Засега нема информации околу тоа дали местото е пристапно и дали можат да интервенираат противпожарни екипи.

На терен се излезени екипи на Македонски шуми.

Би можело да ве интересира

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

А1он

Голем шумски пожар во близина на Велес

А1он

Таравари: Не би сакал да верувам дека пожарот во Русино е дело на некој партиски пироман

А1он

ВИДЕО: Се запали подрум на зграда во Аеродром

Маја Илиевска-Пачемска