ВИДЕО: Гори шума над селото Ласкарци

Од:

Гори пожар над селото Ласкарци, во близина на Скопје. Чадот се гледа од автопатот Скопје-Тетово. Од ден во ден зафаќа се поголем дел од планината, а е веднаш над селото.

dobivaj vesti na viber

Од ЦУК во текот на вчерашниот ден информираа за активен пожар на потегот село Раовиќ – село Буковиќ – село Ласкарци. Таму гори нискостеблеста, мешана шума и висока трева на доста непристапен терен.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: На брегот на Ибица изгоре јахта вредна 23 милиони евра, повредени нема

А1он

Во пожарот на грчкиот остров Тасос вклучени 185 пожарникари со 15 пешадиски тима

А1он

Пожар во Закинтос, наредена евакуација на селата во северниот дел

А1он

ЦУК: Шумскиот пожар во планината помеѓу селата Вапила и Расино е се уште активен

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ЦУК: Локализиран пожарот кај Дојран и Богданци

Ана Ололовска

Пожарот меѓу Дојран и Богданци се уште е активен

Катерина Павлова-Николовска