ВИДЕО: Гори шума над селото Ласкарци

Од:

Гори пожар над селото Ласкарци, во близина на Скопје. Чадот се гледа од автопатот Скопје-Тетово. Од ден во ден зафаќа се поголем дел од планината, а е веднаш над селото.

Од ЦУК во текот на вчерашниот ден информираа за активен пожар на потегот село Раовиќ – село Буковиќ – село Ласкарци. Таму гори нискостеблеста, мешана шума и висока трева на доста непристапен терен.

Би можело да ве интересира

Пожар во изборниот штаб на ДУИ во Кичево

Целосно изгоре куќа во Волково, нема повредени

А1он

Пожар во галијата кај Холидеј Ин

А1он

Изгаснат пожарот во адвокатската улица во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

Автомобил се запали во скопската населба Аеродром

А1он