ВИДЕО: Евакуиран „Ист Гејт мол”

Од:

Трговскиот центар „Ист гејт” е целосно евакуиран. Полиција и обезбедување го празнеа од посетители и вработени. Засега не е познато дали станува збор за дојава за бомба или пак вежба.

Пред вратите на трговскиот центар има полициско обезбедување. Сите дуќани затворија во експресно кратко време.

„А1он” побара информации и од МВР, од каде проверуваат, по што ќе дадат конкретни информации.

Би можело да ве интересира

Експлозија во Риека: Двајца уапсени, поставиле уште една бомба, а имал и трета експлозивна направа

Спасовски: Нема дојави за бомби откако се воведоа протоколи во училиштата

Орце Костов

Дојави за наводно поставени две бомби во болници во Белград

Маж лажно пријавил дека се поставени бомби во Белград и Крагујевац

Училиштата веќе не добиваат закани за бомби, групата која ги испраќаше лажните дојави е лоцирана

Катерина Павлова-Николовска

Паника во Северна Ирска: Полицијата пронашла четири бомби пред посетата на Бајден