(ВИДЕО) Данева: Груевски се плаши од својот народ

Од:

Слободна Македонија во 21. век умре од свои граѓани. Не ни сонувале браќата даневи дека ќе се случи режим, рече пред штипјани, портпрестедалот на СДСМ, Ана Павловска Данева.

Јас одам секаде слободно, со својот ннарод, рече Данева. Ја повика Јанкулоска но и Ставрески, Вељаноски и Груевски, да дојдат и да ја тргнат од народот, да ги донесат своите платеници.

Мене обезбедување не ми треба, на Груевски му треба. Ние никогаш до крај на живот нема да ни треба обезбедување. На Груевски му требаат 6 телохранители. Не бара телохранители оној кој верува во својот народ. Груевски се плаши од својот народ, рече Данева.

Ова рече, станува борба за иднината. Излез потенцираше се предвремени парламентарни избори, за да каже народот за која Македонија ќе се определи, за наведната и недемократска, барокната и поделената, каква што е сега со оваа власт, или за просперитена каква што нуди опозицијата.

Би можело да ве интересира

Националната гарда ќе и помага на полицијата на протестот во Вашингтон

А1он

Вашингтон подготвен за протести на приврзаници на Трамп

А1он

Приведени двајца дилери во Штип

А1он

Штипскиот регион еден од најатрактивните за инвестиции

А1он

Филтер станицата во Штип, спој на словенечка технологија и јапонска иновативност

А1он

Косовските социјалдемократи протестираа против затворањето на градинките

А1он

Leave a Comment

one + 16 =