(ВИДЕО) Богдановиќ: Кривична пријава за лагите на ВМРО-ДПМНЕ

Од:

„ВМРО-ДПМНЕ не можејќи да ги прикрие своите виртуелни проекти за странски инвестиции и виртуелни вработувања само лаже и манипулира.

Поминаа 24 часа а јас не добив извинување за лагите и манипулациите од координаторот на советничката група и општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Денеска поднесувам пријава до Основното јавно обвинителство“, рече Саша Богдановиќ, претседател на ОО СДСМ Центар.

„Законите во Република Македонија мора да важат за сите подеднакво.

Ексклузивната вест за наводните плати е клеветничка и во неа се содржани и пренесени лични податоци коишто се под посебна заштита.

Тоа е уште еден доказ дека ВМРО-ДПМНЕ во континуитет прибира, обработува и злоупотребува лични податоци на граѓани за разни цели, спротивно на Уставот и законите на Република Македонија.

Ваквото постапување е кривично дело и затоа поднесуваме кривична пријава за сторено кривично дело Злоупотреба на лични податоци.

Исто така поднесовме и пријава до Дирекцијата за заштита на личните податоци, а ќе биде поднесена и тужба за клевета пред надлежниот суд“, изјави Саша Богдановиќ, претседател на ОО СДСМ Центар.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Каевски: Доста беа лаги од Мицкоски, да се извини и да ги поддржи државните позиции со Бугарија

Ана Ололовска

СДСМ: Доста беа лаги, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да им се извинат на граѓаните и да се променат

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски мора да понесе одговорност и да поднесе оставка

Ана Ололовска

СДСМ: Сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ потонаа, толку ниско паднаа што немаат образ ниту да се извинат

А1он

(ВИДЕО) Ковачки: Ковачевски и Османи шест месеци го преговарале последниот предлог со кој се бугаризира Македонија

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ одработува за странски интереси кои не ѝ мислат добро на државата

Leave a Comment

one × 4 =