(ВИДЕО) Богданов: Местото на пратениците е во Собранието

Од:

Членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Костадин Богданов смета дека местото на пратениците е во Собранието. Тој очекува ваква одлука денеска да донесе партијата во насока на, како што рече, поддршка на евроинтегративните процеси на земјата.

Богданов е еден од иницијаторите за реформи во партијата кој со изборот на новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ влезе во извршниот комитет.

Со ист став е и неговата сопартијка Даниела Рангелова која пред седниците на извршниот и централниот комитет рече дека смета дека ВМРО-ДПМНЕ треба да се врати во Собранието.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Ако сум зел пари од Кичеец, не треба Рускоска да ме спроведе, сам ќе се пријавам во притвор

Габриела Димковиќ-Мишевска

Филипче го повикува ВМРО-ДПМНЕ да учествува во изградбата на новиот Клинички центар

А1он

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

А1он

Алијанса за Албанците: Премиеру, парадоксално е да барате помош од ДУИ за реформирање на правосудниот систем

А1он

Спасовски бара од Антикорупциска да ги истражи обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ против него

А1он

„Фала му на Бога што ме откривте, ме спасивте“, се заблагодарувала жената што работела во ВМРО-ДПМНЕ, а плата земала од Централен регистар

Маја Илиевска-Пачемска