(ВИДЕО) Апостолоски: Главниот виновник за урбаното дивеење во општина Ѓорче Петров е градоначалникот Александар Наумоски

Од:

„На вчерашната седница на советот на општина Ѓорче Петров се виде вистинското лице на СДСМ и Александар Наумоски.

Насилниците од мафијата на власт се обидоа физички да се пресметаат со граѓаните од Иницијативата против урбаното дивеење во општината, застанувајќи на страната на урбаната мафија.

Граѓаните имаат голем проблем со овој урбанистички план. Тој со својот габарит го загрозува нормалното живеење и барајќи решение за своите проблеми, граѓаните се обратија до Советот на општината, каде со Деловник им е овозможено да присуствуваат на седниците, и наместо објаснување и разбирање беа брутално навредувани, а малку недостигаше да бидат и физички нападнати од советниците на СДСМ“, рече Данијел Апостолоски, советник при Совет на општина Ѓорче Петров.

„За лудоста да нема крај, Наумоски кој е верен слуга на урбаната мафија, наместо да се соочи со граѓаните и да се обиде да ги реши нивните проблеми, во недостиг на аргументи за барањата на граѓаните од општината повика полиција и обезбедување со цел да создадат страв и паника, како кај советниците од опозицијата, така и кон граѓаните.

Јавно му порачуваме на челникот на мафијата во Ѓорче Петров Александар Наумоски дека никој не им се плаши никој и дека нема да се откажеме.

Воедно ги повикуваме сите меѓународни институции, амбасади, конзулати и невладини организации да го истражат овој случај од блиску бидејќи вакво насилничко и недемократско однесување не е санкционирано од ниту една институција во Република Македонија“, изјави Данијел Апостолоски, советник при Совет на општина Ѓорче Петров.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мисајловски до Заев: Пактови со мафија нема, прво ќе ве поразиме, а потоа ќе следува одговорност

Ана Ололовска

Премиерот отвори можност за влада со опозицијата, ВМРО-ДПМНЕ прифаќа експертска што би ја водела натпартиска личност

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Дали намалувањето на казната на Мијалков е дел од договорот со Заев?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев наместо премиер, се однесува како шанер, од храбрење за стабилно мнозинство се сведе на приказни за широка влада само за да се спаси од одговорност

Ана Ололовска

Мицкоски хоспитализиран на Инфективна, оттаму порачува: Единствен начин да се спасите од мене е да не се разбудам утре

Ана Ололовска

Тодоров: Мицкоски не само што е пречка за обединување на ВМРО, туку е пречка и за обединување на македонскиот народ

Ана Ололовска