ВИДЕО: Амбулантни возила со настрадани од пожарот во Тетово пристигнаа во Институтот за судска медицина

Од:

Три амбуланти возила со жртви кои ги изгубија животите во изгорената модуларна болница во Тетово, пристигнаа во Скопје, во Институтот за судска медицина.

Се уште не е утврден точниот број на настрадани во пожарот, во кој изгоре целата модуларна болница каде беше сместен ковид центарот со пациенти кои се лекуваа од вирусот.

Кризниот штаб кој се оджа вечерва, најави итна владина седница изутрина.

Обвинителите излегоа на местото на несреќата и увидот е во тек.

Би можело да ве интересира

ВМРО ДПМНЕ: Власта се плаши од вистината, пратениците од СДСМ и ДУИ го одбија предлогот да се расправа за градбата на модуларните болници

А1он

Осумдневен притвор за пет лица кои учествуваа на протестите во Мала Речица

Мери Јордановска

Приведени уште две лица од вчерашниот протест во Мала Речица

Мери Јордановска

Обвинителството ја разгледува документацијата за модуларната болница во Тетово, власта тврди дека не се меша во истрагата

Митрески: ВМРО-ДПМНЕ се однесува нехумано, ја злоупотребува колективната тага за ситни политички поени

А1он

По напуштањето на собраниската сала од опозициските пратеници, Џафери ја прекина седницата

А1он