Велешанец физички нападнат од својот син, заврши на скопските клиники

Од:

З.И. (57) од Велес синоќа околу 00:35 часот по полноќ пријавил во полиција дека во неговата куќа на улицата „Костурска“ физички бил нападнат од неговиот 30-годишен син Б.И. при што се здобил со повреди.

Како што информираат од СВР Велес, поради тежината на повредите таткото З.И. бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Неговиот син Б.И. бил приведен во полицискат станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Велешкото прваче не е единствено, откриени 139 невакцинирани и 398 делумно вакцинирани првачиња

Маја Илиевска-Пачемска

Мајката на невакцинираното прваче од Велес: Се предавам, не го носам на училиште утре

Маја Илиевска-Пачемска

МВР: Полицијата била повикана во училиштето во Вeлес поради невообичаена фреквенција на возрасни граѓани

Маја Илиевска-Пачемска

Инцидент во Велес, невакцинирано прваче утрово со полиција извадено од школо

Маја Илиевска-Пачемска

На крајот на декември ќе почне извлекувањето на згурата од велешката Топилница

Ана Ололовска

Од понеделник расчистување на опожарениот терен над велешкото езеро „Младост“