Вечерва почнува „Гурман 2012“

Од:

Градоначалникот на Скопје Коце Трајановски вечер ќе го отвори Интернационалниот фестивал на храна и пијалок „Гурман 2012“.

До 20 мај покрај кејот на Вардар со своите храна и пијалоци ќе се престават учесници од 20-тина земји.

Посетителите ќе можат да видат готвење во живо, да дегустираат производи од македонската, италијанската, тајландската и турската кујна и да се забавуваат со поп, рок, етно и хип-хоп музика на 20 -тина домашни и странски изведувачи.

Би можело да ве интересира

Поради инфлација, секој трет самохран родител во Британија прескокнува оброци

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Внимавајте: Напивка за слабеење, суплементи за црниот дроб, млеко, чоколади – повлечени како небезбедни

Анита Петровска Рајковиќ

СДСМ: Промоција на македонските вина, храна и туризам преку Отворен Балкан

Светската криза со храна ќе се влошува, луѓето плаќаат повеќе за основните потреби насекаде

А1он

Научниците тврдат: Доколку дојде до нуклеарна војна, Австралија и Аргентина ќе имаат најмногу храна

А1он

Втор ден Отворен Балкан во Тирана: Обезбедување храна и струја пред почетокот на кризната зима