ВИДЕО: Васко Ковачевски и шест други директори на ЕЛЕМ ќе треба да платат казна бидејќи не поднеле анкетни листови

Од:

Антикорупциската комисија ќе поведе прекршочна постапка против седум директори во рударско-енергетските комбинати што се во составот на АД Електрани на Македонија бидејќи не доставиле анкетни листови.

Васко Ковачевски, кој е директор на РЕК Битола, Ѓоко Ташев, кој ја извршува функцијата вд директор на ХЕЦ Тиквеш, Ѓорѓи Божиновски – в.д. директор на ХЕС Маврово, Златко Пиперковски – в.д. директор ХЕС Треска, Стево Попоски – в.д. директор на Енергетика Скопје, Ќерим Халили – директор на РЕК Осломеј, ќе треба да платат глоба од 150 евра на антикорупциската комисија.

Би можело да ве интересира

Антикорупциска влезе во Охрид и Струга – проверува кои плажи немаат концесионери и работат на диво

Кристијан Ландов

Спасовски бара од Антикорупциска да ги истражи обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ против него

А1он

Клиника Жан Митрев: Ја поздравуваме иницијативата на Антикорупциска, отворени сме за соработка

А1он

Антикорупциска ќе го испитува јавното приватно партнерство со Жан Митрев

Мери Јордановска

Близу 200 казни за возачи во Скопје

Татјана Ташкова

Строги казни за возачите – пушачи во Грција