Утврден идентитетот на загинатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

Од:

Жител на Тетово на 45 годишна возраст, со иницијали Ф.Р. е мажот кој го загуби животот во сообраќајната несреќа попладнево на автопатот Скопје-Тетово во близина на натпатникот за Требош. При увидот на СВР Тетово утврден е и идентитетот на двете повредени лица, машко и женско лице од Тетово.

– На местото на несреќата животот го загуби Ф.Р (45) од Тетово. Повредени се Е.К (22) од Тетово кој имал тешка телесна повреда-скршеница на нога како Е.Љ (31) исто од градот, која добила потрес на мозок и е задржана за опсервација во тетовската клиничка болница. Увид на местото извршија стручна екипа на СВР Тетово и Јавен обвинител. По наредба на обвинителот ќе се изврши обдукција кај починатото лице, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

Полицијата утврди дека во сообраќајката учествувале три патнички возила, опел, пежо и голф како и товарно возило мерцедес. Започната е истрага за да се утврдат причините поради кои дошло до сообраќајната несреќа.

Би можело да ве интересира

17-годишник со „бмв“ излета од пат кај село Ржаничино, покрај возачот повредени уште петмина тинејџери

Ана Ололовска

Во Хрватска се преврте македонски камион за пренос на автомобили, возачот е повреден

А1он

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска

Тројца повредени во тешка сообраќајка во селото Лешок

Ана Ололовска