Утре нов протест на ВМРО-ДПМНЕ, со колона автомобили „против мафијата на Заев и поскапа струја“

Од:

ВМРО-ДПМНЕ за утре го најави следниот во серијата протести, чија тема повторно ќе биде поскапувањето на струјата. Како што најавуваат од партијата, во 18.00 часот на паркингот на спортската сала „Борис Трајковски“ членовите и симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ ќе оформат колона со автомобили, која ќе се движи во „Партизанска“ и низ центарот на Скопје, до Регулаторната комисија за енергетика.

„Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица за пет месеци.

Македонија има историски пад на БДП од 12.9%. Зоран Заев тргува со македонската историја, го продава Гоце Делчев.
Земјоделците поради владата на СДСМ се на питачки стап.

Протестираме и ќе продолжиме. Капакот на сѐ е поскапата струја која гризе од стандардот на сите. Затоа продолжуваме да протестираме против поскапата струја која носи сиромашен народ.

Во четврток, во 18.00 часот, протест на ВМРО-ДПМНЕ со автомобили кој ќе започне пред паркингот на спортската сала „Борис Трајковски“ по булеварот „Партизански одреди,“ до пред Регулаторната комисија која делува како продолжена
рака на СДСМ и Заев.

Поскапа струја, сиромашен народ,“ велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ ќе ги прошири протестните возења во уште шест македонски градови

Жарко Настоски

Ако сметките за струја се повисоки од реалната потрошувачка, граѓаните да достават жалби до РКЕ

Ана Ололовска

Од над 20 луѓе на состанок на ВМРО-ДПМНЕ, ниту половината не носат маски

А1он

ВИДЕО: Протест на ВМРО-ДПМНЕ против незаконско трошење на европските пари за образование

А1он

Стојановска: Онлајн седниците на Собранието параван на власта за потврдување мнозинство

Zoran Conevski

Поцкова не доаѓала во Собранието, но не се знае дали одела на партиските протести

Жарко Настоски